Google Stadia je po smrti, ať žije Google Stadia Controller. Proč si můžu dovolit toto odvážné tvrzení? Jelikož se domnívám, že originální ovladač od Stadie je tím nejlepším gamepadem, který jsem kdy vlastnila, vypnutí systému jsem téměř obrečela. Původně totiž Controller nebyl designovaný k použití s jiným systémem než právě se Stadií. A když mi Google tuto drahou hračku refundoval, pořídila jsem ovladač nový.
PXN P50 není vůbec špatný, navíc jsem ho vybrala kvůli kompatibilitě s PC a Nintendem Switch zároveň. V porovnání se Stadia Controllerem je ale citelně lehčí, použité materiály působí levněji a analogové páčky jsou lehčí a s delší odezvou. Navíc má po nitendovsku prohozená tlačítka A a B, což ne každá PC hra nese lehce.
Tohle ale nemá být recenze PXN ovladače, ale návod, jak si ze Stadia Controlleru udělat klasický ovladač použitelný s Windows, MacOS, ChromeOS a Androidem.
Google varuje, že přepnutí do Bluetooth režimu je trvalé, což je nám v okamžiku, kdy Stadia nejede, úplně jedno. Do Wi-Fi režimu se už vracet nebude. Dále je potřeba tuto akci provést do 31. prosince 2023. A nefunguje ani podpora, takže co si nevyčtete z výše uvedeného webu nebo centra nápovědy, to nemáte. Mně se akce podařila napoprvé a nezabrala ani pět minut.
První krok je sehnat si datový USB C kabel. Přiložená nabíječka není dostačující. Ovladač musí být před akcí nabitý, takže ho nechte 30 minut se připravovat na velkou aktivitu.
Připojte Controller do PC a v prohlížeči Chrome načtěte adresu stadia.google.com/controller
Potom už stačí kliknout na velké tlačítko Přepnout na režim Bluetooth. Systém vám ještě umožní zkontrolovat aktuální stav firmwaru ovladače, ale pokud víte, že jste s ním nic nedělali, v klidu klikněte rovnou na tlačítko Spustit.
Čekají na vás tradiční Smluvní podmínky, po jejichž odsouhlasení už vás systém provede krok za krokem, vše je názorně popsáno a zobrazeno včetně povolování a ověřování. Čeká vás prstová gymnastika s mačkáním čtyř tlačítek zároveň, ale pak už voilá, vše je připraveno.
A výhoda: je to česky!
Poté je potřeba přidat zařízení v nastavení vašeho PC. Zde si najdete položku s názvem Zařízení Bluetooth a jiná, klikem na Přidat zařízení Bluetooth se otevře nabídka, jaký druh zařízení chcete připojit. Ačkoli je v položce Cokoli jiného uvedený ovladač Xbox, v případě Stadia Controlleru to nefungovalo. Úspěch jsem zaznamenala po stisku položky Bluetooth (myši, klávesnice a další). Zde téměř okamžitě vyběhla Stadia. Klik a je to.
Comentários